20-та Недела по Педесетница – Литургија во црквата Пресвета Богородица во Ливерпул

1532

На 22 октомври 2017 година, во 20-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на Светиот Апостол Јаков Алфеев и на светите праведни Аврам и Лот, во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј, се богослужеше неделна утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови тајни.

Previous articleAcquiring and losing
Next articleСемејството како училиште