20-Недела по Педесетница – Литургија во црквата Свети Никола во Перт

1534

На 22 октомври 2017 година, во 20-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на Светиот Апостол Јаков Алфеев и на светите праведни Аврам и Лот, во црквата Свети Никола во Перт се богослужеше неделна утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови тајни.

Previous articleОдбележан 20 годишниот јубилеј на МПЦО Св. Злата Мегленска во Хоперс Кросинг, Мелбурн
Next article20-та Недела по Педесетница – Литургија во Соборната Црква во Сиденхам, Мелбурн