12 – та Недела по Педесетница – Божествена Литургија во црквата Свети Илија во Футскреј

1456

На 27 Август 2017 година, во 12 – тата Недела по Педесетница, на Претпразненството на Успението Богородично, кога се празнува споменот на светиот пророк Михеј, во црквата Свети Илија во Футскреј, Мелбурн, се богослужеше воскресна утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleWhen You Believe...
Next articleУспение на Пресвета Богородица во манастирот Донибрук