Четврта Недела од Великиот Пост и Благовештение во Соборната црква во Сиденхам

763

На 7 април, 2019 година, во Четвртата Недела од Великиот пост (на преподобниот Јован Лествичник, кога се празнува празникот Благовештение, во Соборната црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук
Next articleЧетврта Недела од Великиот Пост и Благовештение во црквата Свети Илија во Футскреј