Четврта Недела од Великиот Пост и Благовештение во манастирот Донибрук

903

На 7 април, 2019 година, во Четвртата Недела од Великиот пост (на преподобниот Јован Лествичник), кога се празнува празникот Благовештение, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

      

Previous articleЧетврта Недела од Великиот Пост и Благовештение во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг
Next articleЧетврта Недела од Великиот Пост и Благовештение во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул