Цветници во Престон

205

На 28.04.2024 на празникот Цветници, во храмот „Свети Никола“ во Престон – Мелбурн, се богослужеше Света и Божествена Литургија и верниот народ се причести со Телото и Крвта Христови. Богослужеше: протоереј Трајко Мојсов.

Previous articleПофалба на Мајката Божја (Акатист) и Петтата Недела од Великиот Пост во Сиденхам
Next articleЦветници во Ливерпул