Цветници во Ливерпул

226

На 28.04.2024 на празникот Цветници, во храмот „Пресвета Богородица – Пречиста“ во Ливерпул – Сиднеј, се богослужеше Света и Божествена Литургија и верниот народ се причести со Телото и Крвта Христови. Богослужеше: протоереј Рубин Бојчески.

Previous articleЦветници во Престон
Next articleЦветници во Бризбен