Цветници во Бризбен

266

На 28.04.2024 на празникот Цветници, во храмот „Успение на Пресвета Богородица“ во Бризбен, се богослужеше Света и Божествена Литургија и верниот народ се причести со Телото и Крвта Христови. Богослужеше: протоереј Радивој Станковски.

Previous articleЦветници во Ливерпул
Next articleВелигденско послание на Митрополитот г. Петар