Трет ден Божик – Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај

1258

На 9 Јануари, 2018 година, на Трет Ден Божик, кога се празнува споменот на светиот првомаченик и архиѓакон Стефан и преподобните маченици Теодор и Теофан Нацртани, во црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн, се богослужеше Света Божествена Литургија.

Previous articleТрет ден Божик – Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг
Next articleТрет ден Божик – Литургија во црквата Свети Никола во Престон