Трет Акатист на Мајката Божја во Сиденхам

312

На 05 април, 2024 година, во петокот од Третата седмица на Великиот Пост, во Соборниот храм „Раѓање на Пресвета Богородица“ во Сиденхам, се отслужи Мало Повечерие и Акатист кон Пресвета Богородица.

После Акатистот се изврши и чинот на благословување и осветување на принесените петолебија. Богослужеше: ереј Александар Николовски.

Previous articleТрет Акатист на Мајката Божја во Футскрај
Next articleБлаговештение во Сиденхам