Трета недела по Пасха – на Мироносиците во Сиденхам

151

На 19.05.2024 кога Црквата ја празнува неделата на Мироносиците во соборниот храм „Рождество на Пресвета Богородица“ во Сиденхам беше богослужена Света и Божествена литургија. Богослужеше: ереј Александар Николовски.

Верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleТомина недела во Сиденхам
Next articleПетта недела по Пасха – на Самарјанката во Сиденхам