Томина недела во Сиденхам

296

На 12.05.2024 кога Црквата ја празнува Антипасхата -Томина недела во соборниот храм „Рождество на Пресвета Богородица“ во Сиденхам беше богослужена Света и Божествена литургија.

Верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleТомина недела во Престон
Next articleТрета недела по Пасха – на Мироносиците во Сиденхам