Томина недела во Престон

345

На 12.05.2024 кога Црквата ја празнува Антипасхата -Томина недела во црквата „Свети Никола“ во Престон беше богослужена Света и Божествена литургија.

Верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleВелигден во Аделаид
Next articleТомина недела во Сиденхам