Спасовден во Сиденхам

652

На 13.06.2024 кога Црквата го празнува Вознесението Христово во соборниот храм „Рождество на Пресвета Богородица“ во Сиденхам беше богослужена Света и Божествена литургија. Богослужеше: ереј Александар Николовски.

Верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleПетта недела по Пасха и Неделно училиште за дечиња во Футскрај
Next articleНеделата на Светите Отци во Престон