Слегување на Светиот Дух (Духовден) во црквата Успение на Пресвета Богородица во Бризбен

1108

На 16 јуни, 2019 година, на празникот Педесетница – Слегување на Светиот Дух (Духовден), во Успение на Пресвета Богородица во Бризбен, се богослужеше празнична утрена богослужба, Света Божествена Литургија и вечерна богослужба.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСлегување на Светиот Дух (Духовден) во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук
Next articleКрштение и Миропомазание на празникот Духовден во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук