Слегување на Светиот Дух (Духовден) во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул

890

На 16 јуни, 2019 година, на празникот Педесетница – Слегување на Светиот Дух (Духовден), во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј, се богослужеше празнична утрена богослужба, Света Божествена Литургија и вечерна богослужба.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

 

Previous articleСлегување на Светиот Дух (Духовден) во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг
Next articleСлегување на Светиот Дух (Духовден) во црквата Свети Никола во Перт