Слегување на Светиот Дух (Духовден) во црквата Свети Никола во Престон

869

На 16 јуни, 2019 година, на празникот Педесетница – Слегување на Светиот Дух (Духовден), во црквата Свети Никола во Престон, Мелбурн, се богослужеше празнична утрена богослужба, Света Божествена Литургија и вечерна боогослужба.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСлегување на Светиот Дух (Духовден) во црквата Свети Пророк Илија во Футскреј
Next articleСлегување на Светиот Дух (Духовден) во црквата Света Петка во Мил Парк