Свети вмч. Мина Чудотворец во храмот „Света Злата Мегленска“ во Хоперс Кросинг – Мелбурн

442

На 24.11.2023 во чест на празникот на Светиот Великомаченик Мина Чудотворец, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Преспанско – пелагониски и Администратор Австралиско – Новозеландски г. Петар богослужеше Света и Божествена Литургија и проповедаше во храмот „Света Злата Мегленска“ во Хоперс Кросинг, во сослужение на парохискиот свештеник: протоереј Душко Спиркоски.

На литургијата верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleПразникот на Свети Архангел Михаил прославен во Футскрај
Next articleКанонска посета на верниот македонски народ во Перт – Западна Австралија