Света Литургија, вечерна богослужба и коледе-бадник за најмладите во црквата Света Петка во Мил Парк

1247

На 5 јануари, 2019 година, кога го празнуваме споменот на преподобниот Наум Охридски, во црквата Света Петка во Мил Парк, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Најмладите при црквата и оваа година ја подготвија Божикната претстава која ја изведоа во дворот на црквата по што следуваа и други активности.

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул
Next articleСвета Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (Недела пред Божик)