Света Литургија и вечерна богослужба во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул

1045

На 13 Јануари, 2018 година, во Неделата пред Богојавление, кога се празнува Оданието на Божик, светиот Теофилакт Охридски и преподобната Меланија Римјанка, во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј, се богослужеше утрена богослужба, Света Божествена Литургија и празнична вечерна во навечерието на празникот Обрезание Господово.

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Петка во Мил Парк
Next articleСвета Литургија во Соборната Црква во Сиденхам (Обрезание Господово)