Света Литургија во црквата Успение на Пресвета Богородица во Бризбен (Недела на Раслабениот)

1137

На 19 мај, 2019 година, во четвртата недела по Велигден (на Раслабениот), кога се празнува споменот на светиот многустрадален Јов и светиот Варвар, во црквата Успение на Пресвета Богородица во Бризбен, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (Недела на Раслабениот)
Next articleСвета Литургија во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул (Недела на Раслабениот)