Света Литургија во црквата Успение на Пресвета Богородица во Бризбен (Петковден)

1034

На 28 Октомври, 2019 година, кога се празнува сппоменот на преподобната Параскева Епиватска, во црквата Успение на Пресвета Богородица во Бризбен, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Илија во Футскреј (Петковден)
Next articleСвета Литургија во Соборната црква во Сиденхам (Петковден)