Света Литургија во црквата Свети Пророк Илија во Футскреј

959

На 15 мај, 2019 година, кога се празнува споменот на преносот на моштите на свети Атанасиј Велики, во црквата Свети Пророк Илија во Футскреј, Мелбурн, се богослужеше Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во Соборната црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам
Next articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук