Света Литургија во црквата Свети Пророк Илија во Футскреј (Седма недела по Велигден)

755

На 9 јуни, 2019 година, во Седмата недела по Велигден, посветена на 318-те Свети отци во Никеја, кога се празнува и споменот на светиот свештеномаченик Терапонт, светите маченици Теодора и Дидим, во црквата Свети Пророк Илија во Футскреј, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во Соборната црква во Сиденхам (Седма недела по Велигден)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон (Седма недела по Велигден)