Света Литургија во црквата Свети Пророк Илија во Футскреј

798

На 3 јуни, 2019 година, кога се празнува споменот на светите рамноапостолни Константин и Елена, во црквата Свети Пророк Илија во Футскреј, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

       

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт (Недела на Слепиот)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон (Спасовден)