Света Литургија во црквата Свети Пророк Илија во Футскреј (Недела на Самарјанката)

1092

На 26 мај, 2019 година, во 5-тата недела по Велигден (На Самарјанката), кога се празнува споменот на светата маченичка Гликерија и светиот маченик Александар, во црквата Свети Пророк Илија во Футскреј, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

 

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (Недела на Самарјанката)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт (Недела на Самарјанката)