Света Литургија во црквата Свети Пророк Илија во Фуцкреј (Проштална недела)

1284

На 1 март, 2020 година, во Неделата на проштевањето, кога се празнува споменот на светиот великомаченик Теодор Тирон и светата Маријамна, во црквата Свети Пророк Илија во Фуцкреј, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleМанастирската црква во Донибрук се украси со мозаик од Свети Прохор Пчински
Next articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (Проштална недела)