Света Литургија во црквата Свети Пророк Илија во Фуцкреј (Недела на Блудниот син)

933

На 16 февруари, 2020 година, во Неделата на Блудниот син, кога се празнува споменот на светиот Симеон Богопримец, светата пророчица Ана и светиот пророк Азариј, во црквата Свети Пророк Илија во Фуцкреј, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во Соборната црква во Сиденхам (Недела на Блудниот син)
Next articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (Недела на Блудниот син)