Света Литургија во црквата Свети Пророк Илија во Футскреј (17-та Недела по Педесетница)

720

На 13 Октомври, 2019 година, во 17-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светиот свештеномаченик Григориј епископ Ерменски, во црквата Свети Пророк Илија во Футскреј, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

   

Previous articleСвета Литургија во Соборната црква во Сиденхам (17-та Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (17-та Недела по Педесетница)