Света Литургија во црквата Свети Пророк Илија во Футскреј (Недела на Раслабениот)

1070

На 19 мај, 2019 година, во четвртата недела по Велигден (на Раслабениот), кога се празнува споменот на светиот многустрадален Јов и светиот Варвар, во црквата Свети Пророк Илија во Футскреј, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул (Недела на Раслабениот)
Next article8 Ден бр.72