Света Литургија во црквата Свети Пророк Илија во Футскреј (9-та Недела по Педесетница)

983

На 18 Август, 2019 година, на 9-тата Недела по Педесетница, на Претпразненството на Преображение Господово, кога се празнува споменот на светиот маченик Евсигниј, во црквата Свети Пророк Илија во Футскреј, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleНема смисла да велиме дека сме Xристијани. Треба да докажеме дека сме Xристијани!
Next articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (9-та Недела по Педесетница)