Света Литургија во црквата Свети Пророк Илија во Футскреј

700

На 8 август, 2019 година, кога се празнува споменот на светиот свештеномаченик Ермолај и преподобната маченица Параскева (Петка) Римјанка, во црквата Свети Пророк Илија во Футскреј, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

  

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт
Next articleСвета Литургија во Соборната црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам