Света Литургија во црквата Свети Никола во Перт (3-та Недела по Педесетница)

7121

На 28 јуни, 2020 година, во 3-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светиот пророк Амос, преподобно-маченикот Дула и блажените Августин и Моника, во црквата Свети Никола во Перт, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (3-та Недела по Педесетница)
Next articleПрославен празникот на преподобен Наум Охридски во неговиот манастир во Роклин