Света Литургија во црквата Свети Никола во Перт (Втора недела од Великиот пост)

1345

На 15 Март, 2020 година, во Втората недела од Великиот пост, кога се празнува споменот на Светиот Григориј Палама, Архиепископ Солунски и светиот свештеномаченик Теодот, во црквата Свети Никола во Перт, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

  

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул (Втора недела од Великиот пост)
Next articleПандемијата на грипот и Светата Причест