Света Литургија во црквата Свети Никола во Престон (Спомен на Свети Климент Охридски)

1048

На 8 Декември, 2019 година, кога се празнува споменот на светиот Климент Римски и на светиот Климент Охридски Чудотворец, во црквата Свети Никола во Престон, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (Спомен на Свети Климент Охридски)
Next articleСвета Литургија во црквата Света Петка во Мил Парк (Спомен на Свети Климент Охридски)