Света Литургија во црквата Свети Никола во Престон (24-та Недела по Педесетница)

893

На 1 Декември, 2019 година, во 24-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светите маченици Платон, Роман и Варул, во црквата Свети Никола во Престон, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

 

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул (24-та Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (24-та Недела по Педесетница)