Света Литургија во црквата Свети Никола во Перт (23-та Недела по Педесетница)

934

На 24 ноември, 2019 година, во 23-та Недела по Педесетница, кога се празнува светиот маченик Мина, Виктор и преподобниот Теодор Студит, во црквата Свети Никола во Перт, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул (23-та Недела по Педесетница)
Next articleМПЦЕАНЗ беше гостин на Парламентарниот и меѓуверски доручек во Парламентот на Викторија