Света Литургија во црквата Свети Никола во Престон (Петковден)

809

На 28 Октомври, 2019 година, кога се празнува сппоменот на преподобната Параскева Епиватска, во црквата Свети Никола во Престон, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

 

Previous articleПрославен храмовиот празник во црквата Света Петка во Мил Парк
Next articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (Петковден)