Света Литургија во црквата Свети Никола во Перт (16-та Недела по Педесетница)

950

На 6 Октомври, 2019 година, во 16-тата Недела по Педесетница, кога се празнува соборот на Македонските светители и Зачнувањето на Свети Јован Крстител, во црквата Свети Никола во Перт, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во црквата Светa Богородица – Пречиста во Ливерпул (16-та Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во Соборната црква во Сиденхам (17-та Недела по Педесетница)