Света Литургија во црквата Свети Никола во Перт (15-та Недела по Педесетница)

1500

На 29 Септември, 2019 година, во 15-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светата великомаченичка Ефимија и преподобниот Доротеј,во црквата Свети Никола во Перт, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (15-та Недела по Педесетница)
Next articleВо Бризбен започна изградбата на новиот храм посветен на Успението на Пресвета Богородица