Света Литургија во црквата Свети Никола во Перт (13-та Недела по Педесетница)

1064

На 15 Септември, 2019 година, на 13-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светиот маченик Мамант и преподобниот Јован Посник, во црквата Свети Никола во Перт, се богослужеше утрена богослужба и Света Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул (13-та Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Светa Петка во Мил Парк (13-та Недела по Педесетница)