Света Литургија во црквата Свети Никола во Престон (Свети Седмочисленици)

1185

На 9 август, 2019 година, кога се празнува споменот на светиот великомаченик Пантелејмон и светите Седмолисленици: Методиј и Кирил, Климент и Наум Охридски, Сава Горазд и Ангелариј, во црквата Свети Никола во Престон, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг
Next articleНема никој освен Тебе