Света Литургија во црквата Свети Никола во Перт (4-та Недела по Педесетница)

735

На 14 Јули, 2019 година, во 4-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светите бесребреници Козма и Дамјан, во црквата Свети Никола во Перт, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

 

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон (4-та Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во Соборната црква во Сиденхам (5-та Недела по Педесетница)