Света Литургија во црквата Свети Никола во Престон (5-та Недела по Педесетница)

875

На 21 Јули, 2019 година, кога се празнува споменот на светиот Теофил Македонски и светиот великомаченик Прокопиј, во црквата Свети Никола во Престон, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (5-та Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт (5-та Недела по Педесетница)