Света Литургија во црквата Свети Никола во Перт (Втора Недела по Педесетница)

874

На 30 Јуни, 2019 година, во Втората Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светите маченици Мануил, Савел и Исмаил, во црквата Свети Никола во Перт, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул (Втора Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (Втора Недела по Педесетница)