Света Литургија во црквата Свети Никола во Престон (Прва Недела по Педесетница)

877

На 23 Јуни, 2019 година, во Првата Недела по Педесетница (на Сите Свети), кога се празнува споменот на светиот свештеномаченик Тимотеј Пруски и светиот маченик Александар, во црквата Свети Никола во Престон, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул (Прва Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (Прва Недела по Педесетница)