Света Литургија во црквата Свети Никола во Престон (Седма недела по Велигден)

766

На 9 јуни, 2019 година, во седмата недела по Велигден, посветена на 318-те Свети отци во Никеја, кога се празнува и споменот на светиот свештеномаченик Терапонт, светите маченици Теодора и Дидим, во црквата Свети Никола во Престон, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Пророк Илија во Футскреј (Седма недела по Велигден)
Next articleСвета Литургија во црквата Света Петка во Мил Парк (Седма недела по Велигден)