Света Литургија во црквата Свети Никола во Престон (Недела на Слепиот)

821

На 2 јуни, 2019 година, во 6-тата Недела по Велигден (на Слепиот), кога се празнува споменот на светите маченици Талалеј и Аскалон, во црквата Свети Никола во Престон, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (Недела на Слепиот)
Next articleСвета Литургија во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул (Недела на Слепиот)