Света Литургија во црквата Свети Никола во Перт (Крстопоклона недела)

1245

На 31 март, 2019 година, во Третата недела од Великиот пост (Крстопоклона), кога се празнува споменот на светиот Кирил Ерусалимски, во црквата Свети Никола во Перт, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

 

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул (Крстопоклона недела)
Next articleАкатист кон Пресвета Богородица и Мало Повечерие во црквата Свети Илија во Футскреј