Света Литургија во црквата Свети Никола во Престон (Крстопоклона недела)

845

На 31 март, 2019 година, во Третата недела од Великиот пост (Крстопоклона), кога се празнува споменот на свети Кирил Ерусалимски, во црквата Свети Никола во Престон, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во Соборната црква во Сиденхам (Крстопоклона недела)
Next articleСвета Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (Крстопоклона недела)